Bazen Olmaz

Başarısızlık Hikayeleri: Bazen olmaz…

Bazen Olmaz, herkesin “çok” olmakla, güçlü olmakla, muktedir olmakla, hep kazanmakla övündüğü bir dünyada geçiyor…

Tuhaf bir biçimde herkesin gün geçtikçe yalnızlaştığı, mutsuzlaştığı bir dünyada geçiyor…

Bazen Olmaz kitabı “başarısızlıktan” söz ediyor, içimizdeki yetersizlik duygusundan, hata yapma korkusundan, çok isteyip de becerememekten, yanlış kararlarımızın ödettiği bedellerden ve kendimizle yüzleşmenin nasıl zor olduğundan…

Farklı bir bakış açısıyla Özlem Gürses, başarısızlığın aslında büyük bir özgürlük, vazgeçmenin de büyük bir cesaret olduğunu anlatıyor.

Hikâyelerine aracı olduğu değerli isimler, bazen kahkahalarla, bazen gözyaşlarıyla en kişisel anılarını Bazen Olmaz’da paylaşmış, çoğu “İlk kez anlatıyorum bunu” diyerek başlıyor söze; öylesine saklı köşelerden çıkıp geliyor hatıralar, duygular.

Cem Yılmaz, Muhtar Kent, Ali Sabancı, Zeynep Bodur Okyay, Cem Boyner, Arda Turan, Hüsnü Özyeğin, Hanzade Doğan Boyner, Abdülkadir Konukoğlu ve Mustafa Denizli’nin içtenlikle anlattıkları hikâyelerinde kendi izinizi süreceksiniz.

Sonrası size kalmış…

İster hayallerinize rağmen “başarı”nın ışıklı neonlarının arkasına saklanın, ister kendiniz olma cesaretini göstererek denemeye devam edin…

Gazeteci Özlem Gürses’in hazırladığı, fotoğraflarını Muhsin Akgün’ün çektiği “Bazen Olmaz”da Türkiye’nin iş, spor ve sanat dünyasından kanaat önderleri olan çok değerli 10 isim, yaşamlarının en travmatik, en sarsıcı başarısızlık hikayelerini açıklıyor.

Zira şu günlerde hepimizin en çok cesaret, çokça da umuda ihtiyacı var.

“Bazen Olmaz…”la ilgili çok özel fotoğrafları, kitaptaki 10 ismin özet açıklamalarını, video kayıtlarından derlenmiş kısa filmleri ve tanıtım filmini kitabın web sitesinde bulabilirsiniz.

Kitap: Bazen Olmaz
Yazar: Özlem Gürses Tatar
Sayfa sayısı: 208
Baskı: Mayıs 2017
Etiket fiyatı: 22 TL
ISBN: 978 975 2430 07 5
Yayınevi: Kronik Kitap

Kitapları kim seçiyor?

Küratör: Fatih Güner

Fatih Güner bir internet girişimcisidir. 2010 yılının sonunda sosyalmedya.co’yu kurduktan 3.5 sene sonra site Webrazzi tarafından satın alınmıştır. 2015’in ortasında Bilhassa isimli dijital reklam ajansını kurmuştur, büyük markalara danışmanlık vermeye devam etmektedir.

2011 yılından bugüne 200’den fazla etkinlikte konuşma yapmıştır. Üniversitelerde ve kurumlarda konuşmalar, Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi üniversitelerde eğitimler vermiştir.

Bodrum’da yaşamakta ve özel kurumlara dijital motivasyona dair konuşmalar yapmaktadır. Boş zamanlarında ise bolca kitap okumaktadır.