Proust ve Mürekkepbalığı

Okuyan beynin bilimi ve hikayesi

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), Bilim kategorisinde Proust ve Mürekkepbalığı: Okuyan Beynin Bilimi ve Hikâyesi adlı kitabı yayımladı. Tufts Üniversitesi’nde bilişsel sinirbilimci ve çocuk gelişimci olarak görev yapan Maryanne Wolf tarafından kaleme alınan kitap, Ferit Burak Aydar tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından Bilim kategorisinde yayımlanan Proust ve Mürekkepbalığı: Okuyan Beynin Bilimi ve Hikâyesi adlı kitap, raflardaki yerini aldı. Ferit Burak Aydar’ın Türkçeye kazandırdığı kitap, okumaya dair benzer pek çok soruya cevap arıyor.

Wolf, okuyan beynin tarihini, hem yazının icadından bu yana hem de günümüzde bir çocuğun yaşamı boyunca ele alıyor. Yazar kitapta disleksili çocukların okumayı öğrenirken neden zorlandıklarını ve özel yetilerini tartışıyor. Atalarımızın borçlarını ve isteklerini kil tabletlere ve papirüslere kaydedişinden derin düşüncelere erişmek için okuma sürecine geçişte beynin ne tür yöntemler kullandığını gösteriyor.

Kitapta ayrıca önümüzdeki teknolojik değişikliklerin okuyan beyni ve entelektüel repertuarımızı nasıl etkileyeceğine dair temkinli gözlemler sunuluyor. Proust ve Mürekkepbalığı, okumaya ve beynin işleyişine ilgi duyan herkesi keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Kitap: Proust ve Mürekkepbalığı
Yazar: Maryanne Wolf
Sayfa sayısı: 267
Baskı: Temmuz 2017
Etiket fiyatı: 24 TL
ISBN: 978-605-9389-57-0
Yayınevi: Koç Üniversitesi Yayınları

Ağustos ayının diğer İş Kulübü Kitapları

Orijinaller

Orijinaller

Adam Grant

Orijinaller size, kendi fikirlerinizi dile getirmek ve harekete geçmek için gereken bilgi ve cesareti verecek.

Devamını oku

Şimdi Sen Düşün

Şimdi Sen Düşün

Tom Standage

Şimdi Sen Düşün, her zaman gizliden gizliye merak ettiğiniz, hatta bilmediğinizi bilmediğiniz, akıllara durgunluk veren, tuhaf ve derin konuları açıklıyor.

Devamını oku

Sherlock Holmes’un Başarı Sırları

Sherlock Holmes’un Başarı Sırları

David Acord

David Acord, Sherlock Holmes’u başarılı kılan niteliklerden yola çıkarak kendi dehamızı ortaya çıkarmamıza yardımcı oluyor.

Devamını oku

Kitapları kim seçiyor?

Küratör: Fatih Güner

Fatih Güner bir internet girişimcisidir. 2010 yılının sonunda sosyalmedya.co’yu kurduktan 3.5 sene sonra site Webrazzi tarafından satın alınmıştır. 2015’in ortasında Bilhassa isimli dijital reklam ajansını kurmuştur, büyük markalara danışmanlık vermeye devam etmektedir.

2011 yılından bugüne 200’den fazla etkinlikte konuşma yapmıştır. Üniversitelerde ve kurumlarda konuşmalar, Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi üniversitelerde eğitimler vermiştir.

Bodrum’da yaşamakta ve özel kurumlara dijital motivasyona dair konuşmalar yapmaktadır. Boş zamanlarında ise bolca kitap okumaktadır.

Abonelik çok kolay

Abonelik çok kolay

Kitap Kulübü’nün abonelik altyapısı, siz iptal edene kadar aboneliğinizi otomatik yeniler ve her ay küratörlerimizin seçtiği kitaplara %60’a varan indirimlerle sahip olursunuz.

Ücretsiz gönderim

Ekstra ücret yok

Kitaplarınız her ayın 26’sı ile 1’i arasında adresinizde olur; kargo, komisyon gibi ücretlerin tamamı abonelik bedeline dahildir. Üstelik kitapların hepsi size ait olur.

Okuma motivasyonu

Okuma motivasyonu

Sizleri, sosyal medya kanallarımız vasıtasıyla günde 25 ile 45 dakika arasında okuma yapmak için her gün davet ederiz. Bu sayede #herhafta1kitap bitirmenizi sağlamaya çalışırız.