Sherlock Holmes’un Başarı Sırları

Usta Dedektiften Hayat Dersleri

Arthur Conan Doyle, gerçek hayattaki dehası ile çevresindeki insanların üstün yeteneğini Sherlock Holmes’ta birleştirerek üstün bir karakter yarattı. David Acord ise Sherlock Holmes’u başarılı kılan niteliklerden yola çıkarak kendi dehamızı ortaya çıkarmamıza yardımcı oluyor.

Acord sadece Sherlock Holmes ve yaratıcısının karakterlerine eşsiz bir bakış açısı sunmuyor aynı zamanda bazı meziyetleri de keşfetmenizi sağlıyor:

  • Düşündüğünüzden daha hızlı bir şekilde hedeflerinize ulaşmak için doğru ve kesin bilgiye olan tutkunuzu nasıl geliştireceksiniz?
  • Neden üzerinde durulmayan küçük detaylara odaklanmak başarının anahtarıdır?
  • Başkalarının bilmediği şeyleri bilmenin değeri nedir?
  • Neden öne çıkıp övgü toplamalısınız (ölümüne tevazu)?
  • Düşmanınızı takdir etmenin önemi nedir?
  • Neden alt sınıftan insanlarla arkadaşlık etmeliyiz?

Kitap: Sherlock Holmes’un Başarı Sırları
Yazar: David Acord
Sayfa sayısı: 208
Baskı: Haziran 2017
Etiket fiyatı: 22 TL
ISBN: 978-605-82672-2-0
Yayınevi: Tefrika Yayınları

Ağustos ayının diğer İş Kulübü Kitapları

Orijinaller

Orijinaller

Adam Grant

Orijinaller size, kendi fikirlerinizi dile getirmek ve harekete geçmek için gereken bilgi ve cesareti verecek.

Devamını oku

Proust ve Mürekkepbalığı

Proust ve Mürekkepbalığı

Maryanne Wolf

Wolf, okuyan beynin tarihini, hem yazının icadından bu yana hem de günümüzde bir çocuğun yaşamı boyunca ele alıyor.

Devamını oku

Şimdi Sen Düşün

Şimdi Sen Düşün

Tom Standage

Şimdi Sen Düşün, her zaman gizliden gizliye merak ettiğiniz, hatta bilmediğinizi bilmediğiniz, akıllara durgunluk veren, tuhaf ve derin konuları açıklıyor.

Devamını oku

Kitapları kim seçiyor?

Küratör: Fatih Güner

Fatih Güner bir internet girişimcisidir. 2010 yılının sonunda sosyalmedya.co’yu kurduktan 3.5 sene sonra site Webrazzi tarafından satın alınmıştır. 2015’in ortasında Bilhassa isimli dijital reklam ajansını kurmuştur, büyük markalara danışmanlık vermeye devam etmektedir.

2011 yılından bugüne 200’den fazla etkinlikte konuşma yapmıştır. Üniversitelerde ve kurumlarda konuşmalar, Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi üniversitelerde eğitimler vermiştir.

Bodrum’da yaşamakta ve özel kurumlara dijital motivasyona dair konuşmalar yapmaktadır. Boş zamanlarında ise bolca kitap okumaktadır.

Abonelik çok kolay

Abonelik çok kolay

Kitap Kulübü’nün abonelik altyapısı, siz iptal edene kadar aboneliğinizi otomatik yeniler ve her ay küratörlerimizin seçtiği kitaplara %60’a varan indirimlerle sahip olursunuz.

Ücretsiz gönderim

Ekstra ücret yok

Kitaplarınız her ayın 26’sı ile 1’i arasında adresinizde olur; kargo, komisyon gibi ücretlerin tamamı abonelik bedeline dahildir. Üstelik kitapların hepsi size ait olur.

Okuma motivasyonu

Okuma motivasyonu

Sizleri, sosyal medya kanallarımız vasıtasıyla günde 25 ile 45 dakika arasında okuma yapmak için her gün davet ederiz. Bu sayede #herhafta1kitap bitirmenizi sağlamaya çalışırız.